مایکل فلپس

مایکل فلپس {به انگلیسی|Michael Phelps} متولد (-۱۹۸۵) در بالتیمور در مریلند، شناگر و قهرمان آمریکایی است.

فلپس رکورددار کسب بیش‌ترین مدال در یک دوره المپیک است. او در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۴، در یونان، در حالی که تنها ۱۹ سال داشت توانست هشت مدال المپیک را به گردن خود بی‌آویزد که شش عدد از آن‌ها طلا بود. فلپس که در مسابقات شنا بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ در ۸ رشته رقابت کرد توانست با کسب مدال طلا در هر هشت رشته، عنوان «بزرگترین قهرمان تاریخ المپیک» را کسب کند.

وی تحصیلکرده رشته بازاریابی ورزشی از دانشگاه میشیگان است.

== فیزیک بدنی وسبک زندگی ==

مایکل فلپس دارای ساختار بدنی‌ای است که به او در شنا کمک می‌کند؛ طول دودست او درحالت باز برابر با ۲۰۱ سانتیمتر است که بیش از قد او (۱۹۳ سانتیمتر) است. مایکل فلپس روزانه غذایی با انرژی ۱۲ کیلو کالری مصرف می‌کند در حالی که یک مرد هم سن او تنها ۲ کیلو کالری مصرف می‌کند.

== بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن ==

مایکل فلپس با دریافت هشتمین مدال طلای خود در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ نه تنها به عنوان دارنده بیش‌ترین مدال طلا در تاریخ المپیک با مجموع ۱۶ مدال رسید بلکه از لحاظ تعداد مدال در یک دوره المپیک نیز از رکورد شناگر آمریکایی مارک اسپیتز در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ پیشی گرفت.

== لباس شنا ==

مایکل فلپس در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ از لباسهایی موسوم به Speedos LZR Racer استفاده کرد که از سوی دانشمندان ناسا طراحی شده بود الیافی که در ساخت این لباس‌ها مورد استفاده قرار گرفته اند به شکل ریز لوله‌هایی هستند که در کنار یکدیگر چیده شده اند.در این لباس هیچگونه زاویه با برآمدگی دیده نمی‌شود

== مصرف مواد مخدر ==

در اوایل سال ۲۰۰۹ پس از آنکه تصویر مایکل فلپس در حال مصرف ماری جوآنا در نشریات منتشر شد او از این اقدام خود عذر خواهی کرد.این تصویر مربوط به شرکت فلپس در یک میهمانی در تیم فوتبال دانشگاه جنوب کالیفرنیا در نوامبر ۲۰۰۸ بود.

== منبع ==

Wikipedia contributors, «Michael Phelps,» Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Michael_Phelps&oldid=206398021

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *