ماگدبورگ

ماگدبورگ {آلمانی|Magdeburg} یکی از شهرهای آلمان و مرکز ایالت زاکسن-آنهالت این کشور است. این شهر که بر کرانه رودخانهٔ البه جای دارد. بر اساس آمار سال ۲۰۰۶ میلادی، جمعیت این شهر برابر با ۲۲۹٬۸۲۶ نفر بوده‌است.

ماگدبورگ یکی از شهرهای اصلی آلمان در سده‌های میانه بود. امپراتور اتوی یکم بیشتر روزگار خود را در این شهر گذراند و در کلیسای جامع همین شهر به خاک سپرده شد.

این شهر مرکز فاشیزم مدرن آلمان می‌باشد و بیشترین آمار خودکشی در بین پناهجویان خارجی متعلق به این ایالت و این شهر است. احزاب نژادپرست NPD و DVU به طور سنتی در بین اهالی این شهر جایگاه ویژه ایی دارند. به طور میانگین در هر ماه بیش از صدها مورد برخورد، شکنجه و آزار خارجیها در این شهر توسط پلیس گزارش می‌شود، به طوریکه تنها در ماه اکتبر سال ۲۰۰۸ بیش از ۳۴۰ مورد بیگانه ستیزی یا حمله به خارجیها در این شهر توسط پلیس گزارش شد.

با وجود اینکه تحصیل در این شهر رایگان است، دانشجویان خارجی بسیار اندکی به این شهر می‌آیند و عمده آنها هم بعد از چند ترم به خاطر جو شدید نژادپرستانه این شهر را ترک می‌کنند.

در بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ بیش از ۸۰،۰۰۰ نیروی متخصص تحصیلکرده این شهر را به مقصد شهرهای غربی ترک کردند که خود ضربه بزرگی به ترکیب فرهنگی شهر وارد کرد و شرایط را برای رشد تومور فاشیزم و سایر بیماریهای فرهنگی مساعد ساخت.

آمار بیکاری در این شهر ۲۷٪ است که بعد از ایالت مکلنبورگ فون پومرن بیشترین میزان بیکاری در کل آلمان است که این میزان در ایالتهای بایرن و بادن وورتنبرگ تنها ۵٪ است. علیرغم تلاش دولت و سایر نهادهای حکومتی برای کم رنگ جلوه دادن فاشیزم و خارجی ستیزی در این شهر، این آمار همچنان رو به افزایش است که دلیل آن آمار بالای بیکاری و فقر فرهنگی مردم این شهر است که مورد دوم در کل آلمان زبانزد بوده و ریشه تاریخی دارد.

== پیوند به بیرون ==

* وب‌گاه رسمی

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.