علی سعیدلو

علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی ایران است. او پیش‌تر معاونت اجرایی رئیس جمهور در دولت نهم و سرپرستی نهاد ریاست جمهوری را بر عهده داشت.

==زندگینامه==

وی در سال ۱۳۳۱ در تبریز متولد شد.

===تحصیلات===

وی کارشناسی زمین‌شناسی خود را در سال ۱۳۵۳ با کسب عنوان دانشجوی ممتاز از دانشگاه تبریز اخذ نمود. وی سپس مدارک کارشناسی ارشد زمین‌شناسی اقتصادی و منابع زیرزمینی را در سال ۱۳۵۷ از آمریکا دریافت کرد. وی در سال ۸۲ مدرک دکترای خود را در مدیریت استراتژیک دریافت کرده‌است.

===زندگی کاری===

سعیدلو در سال ۱۳۵۹ رئیس کل سازمان چای کشور می شود. دو سال بعد و در سال ۱۳۶۱ معاون مالی اداری وزارت بازرگانی می شود. در آن سال همزمان سمت ریاست هیات گزینش مرکزی و رئیس هیات تجدیدنظر بازسازی نیروی انسانی وزارت بازرگانی را برعهده داشت. دو سال بعد به وزارت معادن و فلزات نقل مکان می‌کند و به عنوان قائم مقام یکی از معاونت‌های آن انجام وظیفه می نماید. علی سعیدلو در سال ۱۳۶۴ رئیس هیات تجدیدنظر بازسازی نیروی انسانی وزارت معادن و فلزات می‌شود و در همان سال به وزارت دفاع نقل مکان کرده و حکم معاونت بازرگانی سازمان صنایع دفاع می گیرد. بیشترین حضور سعیدلو در این سمت رقم می خورد. وی تا سال ۱۳۷۳ معاون بازرگانی سازمان صنایع دفاع بود.

سعیدلو در خلال این سال‌ها عضویت عامل سازمان صنایع بنیاد را نیز تجربه کرد و در سال‌های ۷۰ و ۷۲ به دو وزیر صنایع و بازرگانی مشاوره داد. همین پست او را با نعمت زاده همراه کرد. پس از پایان مدت ماموریتش در سازمان صنایع دفاع سعید لو یک بار دیگر به وزارت بازرگانی برمی گردد و در سال ۷۳ سمت هایی نظیر معاونت صادراتی وزیر بازرگانی و رئیس کل مرکز توسعه صادرات ایران، مسئول هیات‌های رسیدگی به تخلفات نیروی انسانی وزارت بازرگانی، رئیس هیات مدیره شرکت فرش ایران و رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران را تجربه می کند.

یک سال پس از آنکه خاتمی در انتخابات دوم خرداد ۷۶ به ریاست جمهوری رسید سعیدلو به جزیره قشم رفت و یک سال مشاور مدیرعامل این منطقه شد. سال ۱۳۸۲ سعیدلو مشاور رئیس کل دیوان عدالت اداری می‌شود و در همان سال پس از پیروزی آبادگران در شورای شهر تهران و انتخاب احمدی نژاد به عنوان شهردار پایتخت به ساختمان بهشت آمد و معاون مالی-اداری شهرداری شد.

محمود احمدی‌نژاد در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۸۴ وی را برای تصدی ‬وزارت نفت به مجلس معرفی کرد، اما رای اعتماد نیاورد. پس از آن وی معاونت اجرایی رئیس جمهور در دولت نهم و سرپرستی نهاد رئیس جمهوری را بر عهده داشته‌است.

وی در سوم شهریور ۱۳۸۸ با حکمی از سوی احمدی‌نژاد، به سمت رئیس سازمان تربیت بدنی منصوب شد.

== سمت‌ها ==

* رئیس کل سازمان چای کشور – (۱۳۵۹)
* معاون مالی اداری وزارت بازرگانی – (۱۳۶۱)
* ریاست هیات گزینش مرکزی و رئیس هیات تجدیدنظر بازسازی نیروی انسانی وزارت بازرگانی – (۱۳۶۱)
* قائم مقام معاونت وزارت معادن و فلزات – (۱۳۶۳)
* رئیس هیات تجدیدنظر بازسازی نیروی انسانی وزارت معادن و فلزات – (۱۳۶۴)
* معاونت بازرگانی سازمان صنایع دفاع – (۱۳۷۳-۱۳۶۴)
* مشاور صنایع – (۱۳۷۰)
* مشاوره بازرگانی – (۱۳۷۲)
* معاونت صادراتی وزیر بازرگانی و رئیس کل مرکز توسعه صادرات ایران
* مسئول هیات‌های رسیدگی به تخلفات نیروی انسانی وزارت بازرگانی
* رئیس هیات مدیره شرکت فرش ایران و رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران
* مشاور مدیرعامل این جزیره قشم – (۱۳۷۶)
* مشاور رئیس کل دیوان عدالت اداری – (۱۳۸۲)
* معاون مالی – اداری شهرداری تهران
* معاونت اجرایی رئیس جمهور در دولت نهم و سرپرستی نهاد رئیس جمهوری
* رئیس سازمان تربیت بدنی – از سوم شهریور ۱۳۸۸

== منابع ==

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.