سعید عسگر

سعید عسگر(زاده: ؟ تهران -) تروریست ایرانی است که سعید حجاریان، عضو سابق شورای شهر تهران را در سال ۱۳۷۸ با اسلحه ماکاروف و از ناحیه صورت ترور کرد و پس از آن به ۱۵ سال حبس محکوم شد، اما پس از طی مدتی از زندان مورد عفو قرار گرفته و از زندان آزاد شد.{سخ} وی همچنین در سال ۱۳۸۲ رهبری گروهی ۲۵۰ نفره از لباس‌شخصی‌ها را در حمله به خوابگاه دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی بر عهده داشت و هم اکنون رییس امور ایثارگران نیروی مقاومت بسیج است.

== ترور ==

وی به همراه محسن مرتضی مجیدی هم‌دست او که موتور را می‌راند حجاریان را در ۲۲ اسفند ۱۳۷۸ در روی پلکان ساختمان شورای شهر مورد سوءقصد قرار داد. گلولهٔ شلیک شده به گونهٔ سعید حجاریان اصابت کرد و وارد گردن او شد. او به طرز معجزه‌آسایی زنده ماند، با این وجود وی تا به امروز از عوارض این حادثه رنج می‌برد. سعید حجاریان پس از ترور، ضارب خود را بخشید.

سعید عسگر در زمان ترور بیست سال داشت و دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب بود. وی دستگیر و به ۱۵ سال زندان محکوم شد، اما پس از مدت کوتاهی از زندان آزاد شد. همچنین وی اظهار داشت که خود مستقلاً دست به این اقدام زده و صاحب موتور سیکلت خودش بوده‌است.

== حمله به خوابگاه دانشجویان ==

سعید عسگر در خرداد ۱۳۸۲ رهبری حدود ۲۵۰ نفر لباس شخصی را بر عهده داشت که به خوابگاه شهید همت (طرشت) دانشگاه علامه طباطبایی حمله ور شدند. سعید عسگر به اتهام شرکت در حمله مشکوک عده‌ای به خوابگاه شهید همت(طرشت) وابسته به دانشگاه علامه طباطبایی و بر اساس شکایت سردار قالیباف{مدرک} فرمانده وقت نیروی انتظامی، از سوی مرتضوی{مدرک} دادستان عمومی و انقلاب تهران بازداشت شد.{مدرک}

== ریاست امور ایثارگران بسیج ==

سعید عسگر، در سال ۱۳۸۸ به سمت رییس امور ایثارگران بسیج منصوب شده است

== پانویس‌ها ==

== منابع ==

* هدف از ترور

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.